2018 m. lapkričio 26 d., pirmadienis

Pamato užpylimas smėliu

Pamatą planavau palikti žiemai, todėl reikėjo visą užkloti plėvele ir po to užpilti smėliu. 















2018 m. lapkričio 25 d., sekmadienis

Hidroizoliacija

Nupirkau hidroizoliaciją rulonais, atpjoviau reikiamą pločio ir uždėjau iki ateityje numatomo grunto lygio.



Nupirkau vieną sunkvežimį plautų akmenų, kurie atlieka keletą funkcijų. Pirma yra tai, kad prilaikė hidroizoliaciją prie pamato paviršiaus kol užpyliau smėlį, o antra graužikai neturi jokių šansų patekti po rostverko apačia ir patekti į vidų, nes po skalda yra tik kietas molis.











Pamatas baigtas

Rostverko užpylimui betoną užsakiau kartu su siurbliu ir strėle, kad galima būtų pasikti visą pamato ilgį. Užpylus betoną jį sutankinau, kad sukristų ir paviršių išlyginau braukdamas lenta. Paviršius gavosi idealaus lygumo. Garažo įvažiavimo vietoje palikau išėmą, kad ateityje nereikėtų pjaustyti betono. 




Kai kur matosi balta siaura polistirolo juosta ant pamato. Tose vietose klijavau polistirolo juostas pamato paviršiaus išlyginimui, kad užliejus betoną visas paviršius būtų viename lygmenyje.


Kad betonas nedžiūtų per greitai, paviršių laisčiau vandeniu:




2018 m. lapkričio 24 d., šeštadienis

Labai gaila


Šią temą pavadinau taip todėl, kad.... Visų pirma pradėsiu nuo to, kad visus darbų etapus, net ir pačius smulkiausius fotografuodavau iki smulkmenų, kad paskui galėčiau viską peržiūrėti, išanalizuoti ir apmąstyti. Ši tema būtų buvusi su daugybe nuotraukų apie visą rostverko paruošimą nuo A iki Z, bet nutiko vienas nesmagus dalykas, kad padariau didelę klaidą ir atstatydamas telefono gamyklinius parametrus tiesiog sunaikinau visą fotoalbumą dėl ko labai gailiuosi. Nuotraukų buvo labai daug ir įvairių, bet yra kaip yra, todėl dabar trumpai aprašysiu atliktus darbus.

XPS polistirolas. Visur kur yra poliai tarp jų buvo išpiltas 10 cm sluoksnio smėlis ir suvibruotas su vibroplokšte (tai atlikta dar prieš skylių gręžimą ir išbetonavimą). Jau išbetonavus visas skyles, tarp kiekvieno poliaus sudėtas "Finfoam" 5 cm storio žalias polistirolas, o ant jo sudėtos dvi eilės armatūrų, kurias pakėliau apie 3cm į viršų, kad kai betonuosiu rostverką pasislėptų betone. Kaitinta viela pririšau prie iš polių išsikišusių karkasų armatūrų.

"HAUS" blokeliai. Rostverką sudėjau iš betoninių "HAUS" blokelių. Taigi pirmą eilę uždėjau apvertus visus blokelius aukštyn "kojomis", kad pirmos eilės armatūra galėtų būti pakilusi virš polistirolo paviršiaus. Taip sudėjau pirmą eilę blokelių. Po to sekė antra eilė, kurią dėjau neapverstais blokeliais ir sudėjus visą eilę viską vėl armavau dviejomis eilėmis armatūrų.

Armatūra. Armatūrą visose vietose kur kyšo karkasai surišau su kaitinta viela. Sudūrimo vietose užleidau armatūras ne mažiau kiap 30 cm ir tose vietose taip pat surišau tarpusavyje su viela. Visuose rostverko kampuose armatūrą lenkiau "L" forma. Norėjau garantijos, kad apatinė armatūra būtų tikrai pakilusi aukščiau polistirolo, ypač po to kai sudėjau blokelius, todėl apatinę ir viršutinę armatūras sukabinau tarpusavyje su šiokiu tokiu įveržimu.

EPS polistirolas. Sudėjus iš blokelių rostverką ėmiausi iš karto šiltinimo darbų. Išorę šiltinau 10 cm baltu polistirolu, o vidinę pusę 5 cm polistirolu. Išorinę rostverko pusę nuarmavau "Knauf" armavimo mišiniu. Tokiu būdu pamatas tapo apšiltintu ir nereikėjo rūpintis klojiniais o visi smulkūs plyšiai, per kurios tarkim galėjo pratekėti betonas pasislėpė už priklijuoto polistirolo lakštų.
Taip paruošiau visą rostverką betono užpylimui.

2018 m. lapkričio 21 d., trečiadienis

Gręžimas, karkasai ir betonavimas

Labai gaila, kad didelę dalį nuotraukų susinaikinau visai netyčia atkurdamas telefono gamyklinius parametrus, tačiau dalis nuotraukų šia tema išliko. Taigi, skyles pamatui gręžė, mažu vikšriniu traktoriuku, vienos skylės kaina 3 Eur. Išgręžė maždaug per 5 val. Gruntas-labai kietas molis. Štai kaip atrodo išgręžtos skylės:





Į išgręžtas skyles sustačiau armatūros karkasus, kuriuos pasigaminau ir nuo užsakymo dienos praėjus keturioms dienoms pristatė betoną. Užsakiau betonvežę kartu su strėle, kad pasiektų visus statybų aikštelės kampus: 


Na o štai taip atrodo užpildytos betonu skylės:



Visi karkasai gavosi kaip ir suplanuota pačiame būsimo pamato centre ir bus užbetonuoti papildomai dar surišant viską armatūra. 


Paruošiamieji žemės darbai

Kol gaminau armatūros karkasus poliams tuo pat metu buvo pasamdyta technika nustumdyti derlingam žemės sluoksniui, kad būtų galima toliau dirbti, pažymėti namo vietą sklype pagal projektą ir t.t.


Kai nustumdė žemes ėmiausi matavimo darbų. Pamatavus reikiamus atstumus nuo kaimyninio sklypo ribos, pažymėjau namo kampus ir visas būsimo namo pamato vietas statybine virve. Taip pat išmatavau atstumus tarp būsimų skylių ir tose vietose įsmeigiau pagaliukus, kad atvažiavusi technika iš karto galėtų pradėti gręžimo darbus.


Taip atrodo pamato kinstrukcija:



Metalinio karkaso gamyba poliams

Pirmiausiai supjausčiau armatūrą ir suvirinau po dvi armatūras vieną šalia kitos, kad paskui galėčiau jas sujungti į bendrą keturių armatūrų karkasą.


Gavosi nemažas kiekis gaminių. Kadangi yra numatyta 61 gręžiama skylė, viso gavosi 61x2=122 gaminiai, o bendras sunaudotas armatūros ilgis siekia apie 490 metrų.


Na, o štai taip atrodo pagamintas karkasas:



Dirbome dviese, nes reikėjo surišti karkasą kaitintos vielos pagalba, o pačią vielą karkaso rišimui pasiruošėme paprasčiausiai sėdėdami namuose prie televizoriaus 😊


Paruošta viela karkaso rišimui:


Karkasus padėjo surišti mano didžiausia pagalbininkė: